Deodorantları unutun! Terlemeye karşı güçlü doğal ilaçlar

Doğal deodorantlar mevcuttur ve çoğu insanın mutfağında bulunan malzemelerden evde yapılabilir. Kötü vücut kokusu, sıcaklığın düzenlenmesine yardımcı olan biyolojik ve fizyolojik bir süreç olan terlemeden kaynaklanır. Terin kokusu olmamasına rağmen hızla çoğalabilen cilt mikropları için üreme alanı görevi görebilir. Kötü vücut kokusu bakteriyel aşırı büyümeden kaynaklanır.

Bugün size deodorantların yerine etkili bir şekilde geçebilecek birkaç doğal çözüm sunuyoruz:

Sirke

Pamuklu bir ped alın ve terlemeye yatkın bölgelere biraz sirke sürün . Sirke cildinizin pH’ını dengelemeye yardımcı olacak ve kokuya neden olan bakterileri öldürecektir.

Çay ağacı yağı

İki yemek kaşığı çay ağacı yağı ve iki yemek kaşığı su kullanın . Çay yağını suyla seyreltin. Karışımı doğrudan koltuk altlarına ve diğer sorunlu bölgelere uygulayın. Çay ağacı yağı doğal bir antiseptiktir ve aynı zamanda antibakteriyel özellikleriyle de bilinir.

Karbonat

Kabartma tozunu talk pudrası gibi kullanarak koltuk altlarınıza ve ayak parmaklarınızın arasına uygulayın veya iki yemek kaşığı karbonatı bir bardak suyla karıştırın. Sıvıyı bir sprey şişesine doldurun ve her gün elinizde kullanın. Kıyafetleri giymeden önce bölgenin kurumasını bekleyin.

Yeşil çay

Yeşil çayı demleyin ve soğuyunca bir pamuğu karışıma batırın ve terlemeye yatkın bölgelere uygulayın. Çay cildinizin kuru ve kokusuz kalmasına yardımcı olacaktır .

Domates

Tencereye bir bardak taze sıkılmış domates suyunu ekleyin, domates suyuyla birlikte bu suyun içinde 20-30 dakika bekletin. Bu kırmızı meyvenin antiseptik özellikleri, hoş olmayan kokulara neden olan tüm bakterilerin yok edilmesine yardımcı olacaktır.

Limon ve mısır nişastası

Limon cildinizin pH’ını dengelemeye yardımcı olacaktır. İki yemek kaşığı mısır nişastası ve iki yemek kaşığı limon suyunu alın ve bir macun yapın. Koltuk altlarınıza uygulayın ve 10 dakika sonra yıkayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x